وبلاگ نویسی یکی از تجلی گاه های مهم حق آزادی بیان و از شیوه های شناخته شده و پر طرفدار رسانه داری آسان و ارزان در جهان برای همه شهروندانی است که جای خالی موضوعات مورد علاقه یا دغدغه مندی های مهم فردی و اجتماعیشان را در فضای رسانه ای فعلی جامعه احساس میکنند و از طرفی انگیزه و استعداد نوشتن و تولید محتوا در حوزه های مورد علاقه خود را دارند و در صورت داشتن فضای مناسب میتوانند به برندهای رسانه ای قدرتمندی در حوزه های مورد علاقه شان تبدیل شوند.

ویکی پدیا وبلاگ ها را محلی برای فعالیت روزنامه‌نگاری میداند که حاوی اطلاعاتی مانند: گزارش روزانه، اخبار، یادداشت‌های شخصی یا مقالات علمی و ... هستند.

وبسایت عصر ایران نیز طی مقاله ای، وبلاگ را فضایی برای نوشتن مطالب متوالی (روزانه یا چند روز در میان) در موضوعات متنوع و دلخواه معرفی می کند و از آنجاییکه وبلاگ در اینترنت نشر می یابد می توان آنرا یک نشریه اینترنتی شخصی و حتی یک رسانه اینترنتی نامید.

خوشبختانه در ایران امکانات وبلاگ نویسی رایگان از دو دهه قبل از طریق چند شرکت معتبر و قانونمند نظیر سرویس های بلاگفا، بیان، بلاگ اسکای، پرشین بلاگ و ... فراهم آمده است. هر چند با روی کار آمدن پلتفرم های جذاب و پر طرفداری نظیر فیسبوک، اینستاگرام و توئیترعده ای گمان می کردند دوره وبلاگ نویسی به پایان رسیده اما وبلاگ نویسی نه تنها از بین نرفت بلکه حتی به دل این پلتفرم های جذاب نفوذ کرد و امروز وبلاگ نویسی در محیط اینستاگرام با قدرت ادامه دارد و بعضی از بلاگرها (وبلاگ نویسان) در محیط اینستاگرام، به سلبریتی های پرطرفدار و مشهوری تبدیل شده اند.

با اینحال وبلاگ نویسی به شکل اولیه خود هنوز فواید و مزایایی دارد که امتیاز ویژه ای نسبت به پلتفرم های جذاب امروزی محسوب می شود. به طور مثال محتوای وبلاگ ها در دسترس موتورهای جستجوی اینترنت نظیر گوگل قرار می گیرد، وبلاگ ها آرشیو بهتر و منظم‌تری برای مطالب ارائه می دهند و امکان مالکیت و مدیریت اختصاصی تری را به وبلاگ نویسان می دهند.

شرکت بیان با شعار رسانه ای برای متخصصان و اهل قلم، یکی از ارائه دهندگان قانونی خدمات وبلاگ نویسی در ایران است که  به همه شهروندان امکان داشتن فضای رسانه ای اختصاصی و تبدیل شدن به شهروندخبرنگارانی واقعی را میدهد.

سرویس وبلاگ نویسی بیان فعالیت های خبری و اطلاع رسانی را جزء یکی از مهمترین کاربردهایی عنوان کرده که در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

شما نیز می توانید همین حالا با ثبت نام در تارنمای بیان وبلاگ نویس شوید:

https://bayan.ir/service/blog/