پانیذ کوشکی دختر نونهال شاهنامه خوان و دکلماتور سبزواری است که این روزها با استعدادهای ارزشمندش در فعالیت های ادبی و هنری در حال درخشیدن است.

پانیذ دانش آموز کلاس چهارم دبستان سما در شهر سبزوار است و از 6 سالگی شاهنامه خوانی را شروع کرده است و بعدها با علاقه ای که به ادبیات داشت با اشعار شعرای دیگری از جمله حافظ، مولانا، خیام، سعدی و اقبال لاهوری و نیز در بین معاصران شاعرانی نظیر هوشنگ ابتهاج، کاظم بهمنیف جواد الماسی و محمد سلمانی نیز آشنا شد.

استعدادهای هنری او باعث تشویق و تحسین دیگران خصوصا معلم ها و مدیران مدرسه اش شده و او تا کنون در چندین مسابقه و جشنواره شرکت کرده و موفق به کسب مقام هایی به شرح زیر شده است:

کسب رتبه برتر قصه گویی در سال 1401
کسب مقام سوم در رشته آبرنگ در جشنواره فرهنگی هنری امید فردا
منتخب شاهنامه خوانی شهرستان
کسب رتبه دوم در رشته قصه گویی جشنواره سفیران سلامت شهرستان

او اخیراً نیز در سومین جشنواره گلستان شرکت کرده و در اختتامیه این جشنواره در حضور اسماعیل امینی، ناصر فیض، رضا رفیع و امید مهدی‌نژاد از شاعران سرشناس کشور به خوانش دو متن از گلستان سعدی پرداخت و در پایان لوح تقدیری دریافت کرد. 

پانیذ خانم در گفتگویی کوتاه با خبرنگار  امید سبزوار اظهار کرد: پدر و مادرم وقتی علاقه مرا برای حفظ شعر دیدند شرایط مناسبی را مهیا کردند که بتوانم بیشتر به این فعالیت مورد علاقه ام بپردازم و خصوصا مادرم معنا و مفهوم هر شعری را که میخواستم یاد بگیرم، برایم توضیح می داد.

وی همچنین با آرزوی داشتن سرنوشتی خوب برای همه کودکان گفت: دوست دارم در آینده نویسنده بزرگی بشوم زیرا خواندن داستان و تعریف کردن آن را بسیار دوست دارم.

رسانه امید سبزوار برای این نونهال هنرمند و همه کودکان و نوجوانان پر استعداد سبزواری که امیدهای آینده این شهر و کشورند، آرزوی موفقیت در کشف استعدادها و بهروزی و عاقبت بخیری دارد.