هفته کتاب سال 1402 در غرب خراسان با نواختن زنگ کتابخوانی در یکی از مدارس بخش روداب سبزوار آغاز شد.

به گزارش امید سبزوار، دبستان دخترانه لیله القدر شهر روداب امسال همزمان با سی‌ و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، پیشگام نواختن «زنگ کتاب» شد که طی مراسمی با شعار «آینده خواندنی است» به صدا در آمد.

حجت الاسلام حسین حسنی نسب امام جمعه روداب در این مراسم نهادینه کردن مطالعه در جامعه به ویژه در میان کودکان و نوجوانان را سرمایه گذاری برای آینده خواند و افزود: مطالعه کتب غیر درسی در شناخت  علایق و  کشف استعدادهای دانش آموزان مهم و تاثیرگذار است. 

معصومه فلاحی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار نیز در این مراسم گفت: فعال کردن کتابخانه ها در مدارس به منظور آشنایی دانش آموزان به مطالعه، نقش مهمی در ارتقای فرهنگی خانواده و جامعه دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مدیران و معاونین مدارس در کنار معلمین با تجربه می توانند دانش آموزان را در مسیر ترویج مطالعه در کنار کتب درسی یاری کنند.

گفتنی است در این مراسم حجه الاسلام و المسلمین حسین حسنی نسب امام جمعه شهر روداب، معصومه فلاحی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سبزوار، یونس صادقی رئیس اداره آموزش و پرورش، مرتضی دامرودی جانشین  فرمانده سپاه، ربابه قلعه نویی مسئول کتابخانه و طاهره  عارفخانی  مدیر مدرسه، کادر آموزشی و معلمان، دانش‌آموزان و اعضای انجمن اولیا و مربیان در مدرسه لیله القدر شهر روداب  حضور داشتند.

اجرای نمایش عروسکی توسط گروه قاصدک قصه گو نیز از دیگر بخش های جذاب این برنامه بود که دو عروسک ارسلان و بهرام با هنرمندی خانم ها ساره تیموریان و ریحانه فوجی با محوریت کتاب و کتابخوانی به اجرا پرداختند و مورد توجه و استقبال گرم دانش آموزان مدرسه لیله القدر قرار گرفت.

سمانه خوشبخت کارشناس فرهنگی و روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار در گفتگویی با خبرنگار ما گفت: مراسم نواختن زنگ هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار طی یک هفته آینده در یکی از مدارس شهر سبزوار نیز برگزار خواهد شد، با اینحال همت و پشتکار مردم فرهنگدوست روداب در فراهم آوردن مقدمات این برنامه باعث شد، امسال رودابی ها پیشگام آغاز برنامه های هفته کتاب در سبزواربزرگ باشند.