سهیلا مطلوبی خبرنگار رسانه های محلی سبزوار به تازگی در یادداشتی کوتاه و مختصر به شرح کاملی از درد مالکان مظلوم سجادشهر پرداخته که چگونه با تصمیمات اشتباه چند مسئول شهرستانی گرفتار مشکلی شده اند که در واقع می توانست وجود نداشته باشد و همین حالا هم به راحتی قابل حل است، به شرط آنکه مسئولان بحران دوست و بحران ساز، اشتباه خود را گردن بگیرند و بدون فوت وقت تسلیم عاقلانه ترین و کم هزینه ترین تصمیمی شوند که هم به نفع مردم و هم به نفع نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

در ادامه به بازنشر متن کامل یادداشت این خبرنگار که اولین بار در رسانه نگین بیهق منتشر شده است، می پردازیم:


⭕️ بزرگ بحران های کوچک در سبزوار!

🖋سهیلا مطلوبی 

💢غرب خراسان رضوی با شش شهرستان بزرگ و پر جمعیت همیشه درگیر مشکلات و مسائلی بزرگ در قد و قواره ی خودش بوده است! از راه آهنی که بعد از ۴۰ سال، هنوز انتظار تکمیل ۴۰ کیلومتر دیگر آن را می کشیم گرفته تا وضعیت بحرانی جاده های پر خطری که هر هفته جان ده ها نفر را می گیرد. نبود صنعت و بیکاری، مهاجرت جوانان، بی آبی و جاده های خاکی روستایی، فرودگاه بی پرواز، پروژه های نصف و نیمه ای چون ورزشگاه، نیروگاه و منطقه ویژه ی اقتصادی و وعده هایی که عملی شدنش احتمالا به عمر ما قد ندهد، تنها بخشی از معضلات غرب خراسان است.

💢در این شرایط، با‌ این همه بحران و مشکل که برطرف کردن هر یک نیازمند همفکری و همیاری تمام مسئولین شهرستانی است، ایجاد مشکل و بحران خود ساخته از سوی مسئولین نه تنها قابل قبول نیست که ظلم بزرگی در حق تمام مردم شش شهرستان است.

💢مساله ی سجاد شهر که با دست خط یک مسئول ایجاد شد و رفته رفته از سطح شهرستان خارج و به یک بحران تبدیل گشت، بیش از دو سال است که علاوه بر محرومیت ۱۵۲۳ خانواده از حق قانونی خود، وقت و انرژی مسئولین شهرستان را که باید صرف توسعه و پیشرفت می شد به خود مشغول کرده و عملا نتیجه ای نیز نداشته است. 

💢نمایندگان مجلس، فرماندار، امام جمعه، شورای اسلامی شهر، روسای ادارت مختلف، مسئولین قضایی و امنیتی دو سال است که با جلسات مختلف درگیر حل مشکلی شده اند که ۲۰ سال پیش ناخواسته و غیر عمد با اشتباه یک اداره ایجاد شده است.

 💢مشکلی که در سال‌های قبل با خوش فکری برخی مسئولین وقت بدون صرف هزینه و با یک اصلاح سند ساده برطرف می شد، امروز چنان گره خورده که برای باز کردن آن مسئولین استانی در سطح مدیر کل در گیر شده اند. 

💢تا آنجا که مدیر کل راه و شهرسازی استان به جای این که برای حل مشکلات راه های مواصلاتی غرب خراسان که در طول سال صدها کشته می دهد فکری کند، برای حل مشکل مالکینی جلسه می گذارد که تا دو سال پیش بدون هیچ مانعی زمین های خود را خرید و فروش می کردند.

💢مدیرکل دادگستری استان به سبزوار می آید تا مشکل مالکینی را برطرف کند که با وجود سند تک برگ قانونی صادر شده از همین ادارات در همین نظام، دو سال است از صاحب خانه شدن محروم شده اند. با همین روند بعید نیست که برای حل این بحران! شاهد حضور وزیر ‌و رئیس جمهور در سبزوار باشیم چرا که گویا برخی نمی خواهند این مشکل برطرف شود.

💢وقتی نماینده مجلس سبزوار در برنامه زنده صدا و سیما از مسئولینی در شهرستان صحبت می کند که به جای حل مشکل، مشکل ایجاد می کنند، می توان فهمید که عدم هم کاری و هم فکری مسئولین و لج و لجبازی علت اصلی حل نشدن مشکلات این شهرستان است. یا شاید مسئولین اجرایی اطلاعات ناقص و اشتباهی به دستگاه قضا و نیروهای امنیتی می دهند که حل مشکلات کوچک هم در سطح شهرستان غیر ممکن می شود.

💢اگر این روند ادامه یابد، علاوه بر طولانی شدن فرآیند حل مشکلات، باید چشم مان به دهان مسئولین استانی خشک شود تا شاید گذرشان به سبزوار بیفتد و مشکل مردم را برطرف کنند.
 در این شرایط لااقل توقع استان شدن نداشته باشیم!