امام جمعه سبزوار با اعلام حمایت از منطقه ویژه اقتصادی این شهر، نسبت به جلوگیری چندماهه از فعالیت این پروژه انتقاد کرد.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در این رابطه خطاب به مسئولان گفت: گروهی که از ابتدای انقلاب با احساس وظیفه و با بزرگانی که در آن بوده اند و  الان هم هستند، برای این شهر به میدان آمده با هزارگرفتاری فرودگاه ساخته، نقشه راه آهن را ریخته و قسمت زیادی از کارها را برای این شهر انجام داده، گروه متدینی هستند، چرا جلو فعالیت این ها را گرفته اید که اینها استعفا بدهند و حالا دارند از اینجا به شهرها و استان های دیگر می روند؟

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی که برای اقتصاد این ملت موثر است چرا به بهانه های مختلف جلو آن گرفته شده است؟ اگر متخلفی هست زود محاکمه بکنید و اعلام بکنید و اگر نیست چرا جلو چنین کار اقتصادی مهمی را برای این مردم گرفته اید؟

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه بارها در این رابطه تذکر داده ام اما هیچ فایده ای نداشته، افزود: چرا قوه قضائیه محترم به فریاد نمی رسد؟ چرا وزارت اطلاعات به فریاد نمی رسد؟ این کار برای این شهر مهم است.

وی تصریح کرد: ما طرفدار متخلف نیستیم. اگر تخلفی صورت گرفته هر کس، هر شخصیتی هست باید رسوا شود. اما نباید قبل از محاکمه عادلانه و به نتیجه رسیدن، آبروی کسی را برد. بعد از محاکمه عادلانه و به نتیجه رسیدن [متخلف] را رسوا کنید، ما حرفی نداریم. ولی چرا چوب لای چرخ مهمترین عمل اقتصادی این شهر گذاشته اید؟ 

حجت الاسلام مقیسه با بیان اینکه این شهر به اشتغال و به فعال اقتصادی، در هر مجموعه ای نیاز دارد، گفت: از هر فردی که در زمینه شکوفایی اقتصاد این مملکت و شکوفایی اقتصاد دیار سربداران قدم بردارد، از هر حزبی که باشد ولو اصلاح طلب یا اصولگرا و یا اگر از هیچ حزبی هم نباشد، هر چه باشد ولی در زمینه اقتصاد و اشتغال و شکوفایی اقتصاد  این دیار قدم بردارد، من شخص امام جمعه حامی او هستم و افتخار هم می کنم.

وی مجددا خطاب به مسئولان تأکید کرد: در این مجموعه اگر کسی تخلفی و یا سوءاستفاده ای به نفع خودش، یا برادرش، یا فرزندش یا خانمش کرده شجاعانه بیایید به میدان محاکمه اش کنید اگر به نتیجه رسیدید، رسوایش کنید. ما مدافع فرد متخلف نیستیم ولی مدافع خادمین این ملت هستیم. 

امام جمعه سبزوار در بخشی دیگر از سخنان خود در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر، گفت: دولت نباید بخواهد همه بار اقتصاد مملکت را خودش به تنهایی به دوش بکشد، بلکه باید با مشارکت دادن مردم و سرمایه داران آن ها را به میدان بیاورد و خودش حامی و رفیق آنان باشد.

وی همچنین تأکید کرد: دولت نباید در فعالیت اقتصادی رقیب سرمایه داران باشد، بلکه باید با میدان دادن به آن ها، فعالیتشان را نظارت و مدیریت کند.